تاتو ابرو

یکی از راهکارهای آرایش و زیبایی ابرو استفاده از روش تاتو ابرو است.غیر از مواد آرایشی ابرو مثل صابون ابرو و ژل ابرو از راهکارهای دائمی و نیمه دائمی دیگری برای ارایش ابروها استفاده میکنند،

در مورد تاتو ابرو با استفاده از سوزن های تمیز و استریل رنگ را به لایه های سطحی پوست تزریق میکنند.این روش مورد استفاده افرادی است که دارای ابرو های کم پشتی هستند.و به هر دلیلی سعی در رفع نقایص ابرو های خود دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

تاتو ابرو یک راهکار دائمی برای آرایش ابرو هاست .چنانچه وقت کافی برای آرایش روزمره ابروهای خود نداشته باشد میتوانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و تتو ابرو را انجام دهید.همچنین افرادی که ابروهای نازکی دارند و یا ابروهای بی حالتی دارند ازاین روش بهره میگیرند.

تاتو ابرو

تاتو ابرو به چند دسته تقسیم میشود:

 

تاتوی سایه دار:

شدیدا شبیه به تاتوی معمولی است. درواقع، سایه ابرو یک تاتوی رنگ روشن از تاتوی معمولی است. به همین دلیل، طبیعی تر به نظر می‌رسد و امروزه بیشتر طرفدارانی را که به دنبال یک ابروی طبیعی می‌گردند، به خود اختصاص داده است. سایه ابرو، معمولا برای پر کردن قسمت‌هایی از ابرو که موهای کمتری دارند، استفاده می‌شود و مانند تاتوی معمولی، قابل مشاهده نیست. سایه ابرو دارای دوام کمتری است و بعد از چند ماه ممکن است بخواهید آن رابه روز کنید. انواع مختلفی از سایه ابرو وجود دارد، از جمله سایه دائمی ساده، سایه مخملی ابرو و سایه طبیعی ابرو.

تاتو ساده

این روش که به عنوان نقاشی روی بدن نیز از ان یاد میشود یکی از روش های قدیمی برای ارایش ابرو هاست. این روش ابروها را پر رنگ و برجسته نشان می دهد و فرم ابرو را از حالت طبیعی خارج میکند. که امروزه با آمدن روش های جدید محبوبیت خود را از دست داده است.

تاتوی عمیق، در این نوع تاتو، رنگدانه‌ها در عمق بیشتری از پوست قرار می‌گیرند که باعث ماندگاری زیاد این نوع تاتوها می‌شود. رنگ این نوع تاتوها معمولا بسیار تیره است و تاتو ابرو دارای قاب کامل می‌باشد که این امر باعث می‌شود ابرو حالت طبیعی خود را از دست بدهد. انجام تاتو به این روش معمولا درد زیادی دارد.

 

میکروبلیدینگ ابرو:

میکروبلیدینگ ابرو یک راهکار نیمه دائمی و موقت برای آرایش ابروهاست ک با استفاده از یک قلم مخصوص  صورت گرفته و رنگ را به لایه های سطحی پوست انتقال میدهد.

در واقع، جدیدترین و ایمن ترین روش تاتو ابرو، همان میکروابرو است، که با استفاده از تاکتیک‌های متنوعی انجام می‌شود. روش‌های PR و PHIbrows دو روش مشهور در ایران هستند که علاقمندان زیادی دارند. به نوعی، تمامی روش‌های بالا را تحت عناوین جدیدی چون بولدبروز و نانوبروز و غیره پوشش می‌دهند. با این حال، هیچ یک از این روش‌ها بهترین و مناسب‌ترین برای تمامی افراد نیست. انتخاب بهترین روش برای شما، بستگی به متخصصی دارد که با توجه به نوع پوست، فرم صورت، شکل و حجم ابروهای شما، به شما روش مناسب را پیشنهاد می‌دهد. بنابراین، بهترین روش برای شما باید با توجه به ویژگی‌های شما و پیشنهادات متخصصی که به شما می‌دهد، تعیین شود.

 

هاشور ابرو:

هاشور ابرو

یک روش دائمی در زمینه آرایش ابرو است که خطوطی مانند تار ابرو بر روی پوست کشیده میشود.

کاربرد این روش برای افرادی است که میخواهند ابروهای خود را قرینه کنند و یا ابروهی پراکنده ای دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

میکروشیدینگ ابرو:

میکروشیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو، نوعی تاتوی سایه ابرو است که در قسمت تاج و بالای ابرو تراکم کمی دارد و در انتهای ابرو تراکم زیادی دارد. این روش برای کسانی که به دنبال ابروهایی با حالت فانتزی هستند، اما در عین حال می‌خواهند ابروهایی طبیعی و پرپشت داشته باشند، مناسب است. شیدینگ ابرو، فرآیندی بسیار انعطاف پذیر است که در هر قسمتی از ابرو که مدنظرتان باشد، انجام می‌شود. همچنین، برای پوشاندن جای اسکار و زخم، بسیار مناسب است. با استفاده از ترکیبی از میگروبلیدینگ و شیدینگ ابرو، می‌توان حالت آمبره و سایه روشنی را برای ابرو ایجاد کرد.

این روش زیرمجموعه میکروبلیدینگ است و یک راهکار موقتی برای ارایش ابروهاست.در این روش یک کادر مشخص و پر رنگ برروی ابرو ایجاد شده و تقریبا جلوه ای مثل سایه ابرو را دارد.این روش مناسب افرادی است که ابروهای کم پشتی دارند و از پوست چربی برخوردار هستند.

فیبروز ابرو:

فیبروز ابرو

این روش از روش های موقتی تاتو ابرو به حساب می آید. در این مدل از ارایش ابرو رنگ مانند تاتو به عمق پوست تزریق نمی شود و به لایه های سطحی پوست تزریق میگردد. به همین دلیل رنگها سریعتر پاک خواهند شد.ماندگاری مطلوبی دارد(حدودا ده ماه)

 

هاشور خطی

در این روش تمام خطوط هاشور به سمت بالا هستند ولی در قسمت انتهای ابرو به سمت دم ابرو خمیده می شوند. این نوع ابرو برای کسانی که از ابروی اسپرتی خوششان می‌آید، بسیار مناسب است. در هاشور ابروی سه بعدی، خطای دید را در ابروی فرد ایجاد می‌کند که در اصطلاح به آن هاشور سه بعدی ابرو می‌گویند و ابرو را برجسته نشان می‌دهند. در این روش، در ابتدای ابرو تمام هاشورها به سمت بالا زده می‌شوند ولی در قسمت انتهای ابرو هم از جهت بالا و هم از جهت پایین زده می‌شوند، به صورتی که در انتهای ابرو شکلی شبیه به یک فلش دیده می‌شود. این ابرو برای کسانی که ابروهایشان به بالاست ولی کم پشت است، بسیار مناسب می‌باشد.

میکروفیچرینگ :

میکروفیچرینگ ابرو

این روش نیز زیرمجموعه میکروبلیدینگ می باشد.راهکاری موقتی در آرایش ابروست.و برای تزریق رنگ از پیگمنت های رنگی استفاده میشود.به این ترتیب که شکاف های در قسمت های خالی ابرو ایجاد شده و سپس با پیگمنت های رنگی پر میشود.این روش مراقبت بیشتری را نسبت به میکروبلیدینگ می طلبد.

»»بیشتر بخوانید : زیبایی ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو :

 

یکی از جدیدترین متدهای ارایش و زیبایی ابرو میکروپیگمنتیشن است که بسیار هم پر طرفدار بوده است.و در دسته ی نیمه دائمی آرایش ابرو قرار میگیرد.

در این روش پیگمنت های رنگی با استفاده از دستگاه دیجیتال مخصوص ازلایه های زیرین پوست به لایه های بالایی انتقال داده شده و باعث ایجاد بافت در ابروهای شما میشود.از مزایای این روش میتوان به فرم بسیار طبیعی ان اشاره داشت و همچنین دوام این روش از تاتو و هاشور ابرو بیشتر است.درد کمتری دارد چرا که در این روش از کرم های بی حسی استفاده میشود.

تاتو به روش میکروپیگمنتیشن، مبتنی بر اصول علمی و دستگاه‌های استاندارد و وسایل یکبار مصرف استریل است. در این نوع روش، رنگ مانند دانه‌های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست می‌نشیند و تارهایی مانند مو با سوزن نازکی داخل ابرو کشیده می‌شوند که خیلی هم پررنگ و مشخص نیستند بلکه رنگی طبیعی دارند که این باعث می‌شود ابرو حالت طبیعی خود را حفظ کند. تاتو به این روش بدون درد و خونریزی انجام می‌شود، اما ماندگاری این نوع تاتو از تاتوهای قدیمی کمتر است.

ابزارهای مورد نیاز تاتو ابرو

 

 • دستکش و ماسک
 • همزن برقی
 • جا تشتک
 • کاور دستگاه تاتو
 • سوزن فیبروز
 • گریپ
 • انواع ریموور
 • خط کش
 • مهر هاشور
 • پنبه ، جا پنبه
 • رنگ فیبروز
 • وسایل قرینه سازی و اندازه گیری
 • مهر هاشور

مراقبتهای بعد از انجام تاتو:

تا سه روز حمام نکنید و محل تاتو را نشویید و به محل زخم ها آب نزنید.

برای جلوگیری از خشکی ناحیه تاتو از وازلین استفاده کنید .

تا یک ماه در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.

تا سی روز از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.

به مدت سه هفته از وسایل ارایش استفاده نکنید.

بعد از انجام تاتو پوست دچار زخم و دلمه خواهد شد .به هیچ وجه به محل زخم دست نزنید و دلمه ها را نکنید .بگذارید روند بهبود به صورت طبیعی طی شود.

 

روش های پاک کردن تاتو ابرو

به دلایل مختلف از جمله عدم قرینگی ابروها و یا شکل و طرح نا مناسب ابرو ممکن است تصمیم به پاک کردن تاتو ابرو بگیرید که معمولا از روش های مختلفی صورت میگیرد.مناسبترین روش استفاده از لیزر میباشد.توجه داشته باشید که این عمل حتما توسط مراکز معتبر و به وسیله افراد متخصص انجام شود.عمل پاک کردن تاتو به یک الی دو هفته زمان نیاز دارد و طی این جلسات تاتو کاملا پاک میشود.

شرکت بیوتی 8 سعی دارد با معرفی جدیدترین متد های آرایش ابرو اگاهی و شناخت شما را بیش از پیش بالا ببرد.

 

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *