آشنایی با مزایا و مشکلات میکروبلیدینگ ابرو

بررسی روش های میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ شکلی از آرایش ابرو به صورت نیمه دائمی است که با استفاده از یک ابزار دستی (نه ماشینی) یکبار مصرف که با سوزن های بسیار ظریفی شبیه به شکل تیغه (ما آن را میکروبلید می نامیم) انجام می شود تا با دست بتوانید شکل هر تار موی ابرو را بکشید و همزمان رنگدانه را در پوست جای دهید. اگر از مدل ابروهایتان ناراضی هستید، می توانید از یک تکنسین مخصوص این کار کمک گرفته و طرح ابروهای خود را عوض کنید تا به مدل دلخواهتان برسد. یکی از مهم ترین نکته هایی که باید شما به هنگام بررسی میکروبلیدینگ باید به آن توجه نمایید، سالنی است که این روش را انجام می دهد. فردی را که جهت میکروبلیدینگ انتخاب می کنید، باید یک متخصص زیبایی دارای مجوز که دوره های مناسب را گذرانده باشد.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی است؟

میکروبلیدینگ یک راه حل ایده آل برای مشتریانی است که ابروهای نازک، کم پشت یا ناهموار دارند و به دنبال طبیعی ترین نتایج برای زیبایی ابروهای خود هستند. با این حال، همه کاندیدای میکروبلیدینگ نیستند و عناصر مختلفی مانند وضعیت و سلامت پوست وجود دارد. میکروبلیدینگ برای مشتریانی با پوست نرمال و منافذ کوچک بسیار مناسب می باشد.

اشنایی با مزایا و مشکلات میکروبلیدینگ

 

وجود چربی در پوست می تواند باعث گسترش و ماندگار شدن رنگ میکروبلیدینگ شود، بنابراین هرچه پوست مشتری کمتر چرب باشد، نتیجه بهتری خواهد داشت. در این مقاله، ما دستورالعمل های بسیار دقیقی داریم که برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ است و چه کسی باید از میکروبلیدینگ اجتناب کند، صحبت می کنیم!

در مورت لیفت ابرو های چه می دانید؟ بری خرید صابون ابرو اینجا کلیک نمایید.

مراحل آماده سازی قبل و بعد از انجام میکروبلیدینگ شامل موارد زیر است:

  • در روز عمل از مصرف نوشیدنی کافئین دار یا الکل خودداری کنید.
  • رنگ کردن ابروها قبل از انجام کار ممنوع است.
  • 3 روز قبل از نوبت از برنزه کردن پوست و آفتاب گرفتن خودداری کنید.
  • اپیلاسیون یا کندن ابرو از 2 روز قبل میکروبلیدینگ مضر است.
  • حداقل 2 تا 3 هفته قبل از عمل از لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های شدید صورت جلوگیری کنید.
  • قبل از انجام میکروبلیدنگ ابروهای خود را بشورید و حالت دهید، زیرا نباید حداقل به مدت 7 روز با آب برخورد داشته باشند.

آیا تکنیک های متفاوتی برای میکروبلیدینگ وجود دارد؟

بله، بیش از چند مدل مختلف برای میکروبلیدینگ وجود دارد. ابروهای 1 بعدی وجود دارد، جایی که موها در یک جهت حرکت می کنند. ابروهای سه بعدی وجود دارد، جایی که موها در یک الگوی خاص در سراسر برآمدگی ابرو قرار می گیرند و جلوه ای سه بعدی ایجاد می کنند. برخی آرایشگران مانند هنرمندان مشهور جهانی میکروبلیدینگ، یک الگوی موی خاص ایجاد کردند که به عنوان یکی از طبیعی ترین و محبوب ترین طرح های میکروبلیدینگ در صنعت شناخته شده است. این الگوی دگرگونی میکروبلیدینگ، که فقط توسط هنرمندان قابل انجام است، دلیلی است که مشتریان از سراسر جهان به آن ها مراجعه می کنند.

درباره تقویت ابروها چه می دانید این مطلب را حتما بخوانید.

برای یک مجموعه جدید از ابروهای میکروبلید شده به چند جلسه نیاز دارم؟

مجموعه جدید ابروهای ” Microbladed” به دو نوبت نیازمند است تا تکمیل شود. تکنیک و هنر میکروبلیدینگ بسیار ظریف است و به همین دلیل نیاز به دو بار تمدید دارد تا اطمینان حاصل شود که تمام ضربه ها به طور مساوی از رنگدانه اشباع شده اند. نوبت دوم تمدید مکمل نامیده می شود و 6 تا 8 هفته پس از اولین طراحی، بعد از نشستن رنگدانه ها در پوست انجام می شود. در این تجدید مکمل، هنرمند هر گونه ایراد مورد نیاز را درست و اطمینان حاصل می کند که هر خط تار مو دارای رنگ یکنواخت است.

چگونه از ابروهای میکروبلیدینگ جدید خود نگهداری کنم؟

برای حفظ تازگی و طراوت رنگ، پس از طرح اولیه، تمدید سالانه را توصیه می کنیم. محو شدن طبیعی در اثر عوامل خارجی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین عوامل داخلی مانند تجزیه تدریجی رنگدانه ها به دلیل متابولیزه شدن آن از سیستم بدن اتفاق می افتد. هر کس می تواند روند محو شدن را به طور متفاوتی تجربه کند و این به نوع پوست و سبک زندگی بستگی دارد.

عوارض میکروبلیدینگ

  • دقت کنید که اگر میکروبلیدینگ اشتباه انجام شود، نمی توان به راحتی آن را پوشاند. اگر این اتفاق بیفتد، فرد احتمالاً هزینه های اضافی را برای جبران عوارض و اصلاح طرح عیب دار متحمل خواهد شد. بهترین راه برای اطمینان از این که کار شما به درستی انجام می شود یا خیر، معاینه توسط متخصص زیبایی و موسسه ای است که فرد در نظر دارد میکروبلیدینگ را انجام دهد

عوارض میکروبلیدینگ

  • از آنجایی که میکروبلیدینگ پوست را می شکافد، خطر جدی برای انتقال بیماری های عفونی از جمله HIV و عفونت های پوستی باکتریایی وجود دارد. ابزار غیراستریل و سایر تجهیزات از جمله خطرات اصلی برای انتقال عفونت می باشند. ضروری است که تمام تجهیزات قبل از شروع عمل استریل شوند تا از هرگونه عارضه عفونی جلوگیری گردد.
  • در حالی که واکنش های آلرژیک به رنگدانه های آلی مورد استفاده برای این روش نادر است، ممکن است که برای هر کسی رخ دهد. بنابراین، مهم است که از متخصص زیبایی بپرسید که از چه نوع رنگدانه ای استفاده می کند و چگونه آلرژی را کنترل می کند.
  • فردی که دارای اعتبار از انجمن میکروپیگمنتیشن یا انجمن متخصصان آرایشی دائمی باشد، احتمالاً اعتبار و آموزش بیشتری در زمینه آرایش دائمی یا میکروبلیدینگ دارد. پس باید فرد درستی را انتخاب کنید.

کلام آخر

هدف میکروبلیدینگ ایجاد یک ابرو پر و زیبا با ظاهر طبیعی برای افرادیست که از مدل ابروهای خود رنج می برند. نتایج می‌توانند بین یک تا دوسال سال، و گاهی اوقات حتی بیشتر، باقی بمانند. کیفیت ابروها به کیفیت کار آرایشگر شما بستگی دارد که لزوم انتخاب یک متخصص زیبایی دارای مجوز و ماهر را تاکید می کند. هنگامی که پوست بهبود یافت، فرد می تواند از ابروهای خود محافظت کند و با استفاده از کرم ضد آفتاب روی ناحیه میکروبلیدینگ، از محو شدن رنگ جلوگیری کند. برخی از افراد ممکن است 4 تا 8 هفته پس از عمل، برای نهایی کردن ابروها نیاز به تمدید داشته باشند. پس از آن، تمدید کردن ممکن است پس از حدود یک سال یا طبق دستور متخصص زیبایی انجام شود. پس اگر به دنبال ابروهای طبیعی و زیبا هستید، حتما میکروبلیدینگ ابرو را امتحان کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *