میکروبلیدینگ ابرو چیست؟هزینه و مراحل میکروبلیدینگ ابرو

بررسی روش های میکروبلیدینگ

روش های آرایشی بسیاری وجود دارد که در عرصه ابرو مورد استفاده قرار میگیرد یکی از پر طرفدارترین روش های آرایشی میکروبلیدینگ ابروست که در این مقاله به طور مفصل به شرح ان پرداخته ایم.

فهرست مطالب

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ شکلی از آرایش ابرو به صورت نیمه دائمی است که با استفاده از یک ابزار دستی (نه ماشینی) یکبار مصرف که با سوزن های بسیار ظریفی شبیه به شکل تیغه (ما آن را میکروبلید می نامیم) انجام می شود تا با دست بتوانید شکل هر تار موی ابرو را بکشید و همزمان رنگدانه را در پوست جای دهید.

اگر از مدل ابروهایتان ناراضی هستید، می توانید از یک تکنسین مخصوص این کار کمک گرفته و طرح ابروهای خود را عوض کنید تا به مدل دلخواهتان برسد.

یکی از مهم ترین نکته هایی که باید شما به هنگام بررسی میکروبلیدینگ باید به آن توجه نمایید، سالنی است که این روش را انجام می دهد. فردی را که جهت میکروبلیدینگ انتخاب می کنید، باید یک متخصص زیبایی دارای مجوز که دوره های مناسب را گذرانده باشد.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

مرحله ۱: مشاوره

در این مرحله، پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ با شما مشاوره می‌کند و نحوه انجام میکروبلیدینگ، نحوه مراقبت پس از آن، تعداد جلسات و هزینه را توضیح می‌دهد.

مرحله 2: طراحی

در این مرحله، پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ با استفاده از قلم مداد خود، شکل و اندازه مورد نظر برای ابروهای شما را طراحی می‌کند و آن را برای شما نشان می‌دهد.

مرحله 3: قرینه سازی ابروها

این مرحله با استفاده از ابزرا هایی چون کولیس و خطکش انجام می شود تا ابروها به صورت دقیق قرینه و همسان باشند.در این روش فرد از قرینه بودن ابروهایش مطمئن می شود.

مرحله 4: ضدعفونی کردن

پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ، پوست شما را با محلول ضدعفونی کننده پاک می‌کند تا از عفونت جلوگیری شود.

مرحله 5: برجسته کردن

در این مرحله، پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ با استفاده از مداد یا قلم‌های خاص، به شکل و اندازه مورد نظر برای ابروهای شما می‌رسد.

مرحله 6: تزریق رنگ

در این مرحله، پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ، مواد رنگی را با استفاده از سوزن‌های ریز در پوست شما تزریق می‌کند. این رنگ‌ها معمولاً شامل پیگمنت‌های طبیعی مانند هندی، کاکائو، آلوئه ورا و مواد معدنی هستند.

مرحله 7: تکمیل

در این مرحله، پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ، شکل و رنگ ابروهای شما را بررسی و نیازی به تکمیل آن‌ها دارید یا نه را ارزیابی می‌کند.

مرحله 8: پس از مراقبت

در این مرحله، پزشک یا متخصص میکروبلیدینگ، شما را در مورد نحوه مراقبت از پوست پس از میکروبلیدینگ آموزش می‌دهد و نکاتی را برای جلوگیری از عفونت و کاهش عوارض پس از میکروبلیدینگ بیان می‌کند.

انواع مدل های میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو، به عنوان یک روش زیبایی، انواع مختلفی دارد که بر اساس نیاز و سلیقه هر فرد متفاوت است. این مدل ها عبارتند از:

ابروهای پر و تیره:

در این روش، ابروها به صورت کامل پر می‌شوند و به یک شکل منحصر به فرد تبدیل می‌شوند.

ابروهای روشن:

در این روش، ابروها با استفاده از رنگ‌های روشن، به شکل طبیعی و با جلوه‌ای نرم و خوشایند تغییر می‌کنند.

ابروهای نرم:

در این روش، ابروها با استفاده از رنگ‌های نرم و با جلوه‌ای طبیعی، به شکلی نرم و طبیعی تغییر می‌کنند.

ابروهای مربعی:

در این روش، ابروها به صورت مربعی و با قواعد ژئومتریک قرار می‌گیرند.

ابروهای سیمی:

در این روش، ابروها به صورت نازک و سیمی طراحی می‌شوند.

ابروهای روان:

در این روش، پوست ابروها با استفاده از رنگ‌های روان و با جلوه‌ای طبیعی، تغییر می‌کند.

این روشها با در نظر گرفتن حالت چهره و استخوان بندی و فرم صورت انتخاب می شود.بهتر است که رنگ و طراحی میکروبلیدینگ بر مبنای الگوی طبیعی ابروها و پوست و رنگ موهای خود فرد انتخاب شود.

مراقبت های قبل و بعد از عمل میکروبلیدینگ ابرو

مراقبت های قبل از عمل:

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشید که مراقبت های قبل و بعد از عمل میکروبلیدینگ ابرو بسته به شرایط شخصی شما و توصیه های پزشک شما ممکن است متفاوت باشد. اما در کل، مراقبت های قبل و بعد از عمل میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

  • شستشو با آب :قبل از انجام میکروبلیدنگ ابروهای خود را بشورید و حالت دهید، زیرا نباید حداقل به مدت 7 روز با آب برخورد داشته باشند.
  • انجام تست حساسیت:پزشک ممکن است قبل از عمل تست حساسیت برای بررسی حساسیت شما نسبت به محصولات مورد استفاده در این عمل انجام دهد. اگر حساسیتی وجود دارد، پزشک ممکن است توصیه کند که این عمل برای شما مناسب نیست.
  • قطع مصرف مواد خاص:قبل از عمل باید از مصرف مکمل‌های غذایی حاوی ویتامین E و آنتی‌اکسیدان ها، داروهایی که به عنوان ضد التهاب مانند آسپرین شناخته می‌شوند و زیرا این مواد ممکن است باعث خونریزی و تحریک پوست شوند.3 روز قبل از نوبت از برنزه کردن پوست و آفتاب گرفتن خودداری کنید.
  • عدم استفاده از آرایش:عدم رنگ کردن ابروها قبل از عمل ، حداقل ۲۴ ساعت قبل از عمل باید اپیلاسیون یا کندن ابرو از 2 روز قبل میکروبلیدینگ مضر است.از استفاده از آرایش خودداری کنید، چرا که آرایش ممکن است باعث عفونت و تحریک پوست شود.

عدم مصرف انواع الکلی مانند شراب :

مصرف هر نوع الکلی قبل از عمل ممکن است باعث خونریزی مزمن در منطقه ابرو شود.

مراقبت های بعد از عمل:

سرد کردن منطقه ابرو:

در روز عمل، می‌توانید منطقه ابرو را با یخ یا پارچه سرد کرده و به آن نزدیک بوده تا تورم و درد را کاهش دهید.

استفاده از کرم‌های مرطوب کننده:

برای نرم کردن و ترمیم پوست در منطقه ابرو، می‌توانید از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.

رعایت دستورات پزشک:

برای جلوگیری از عفونت و کاهش درد و تورم، باید دستورات پزشک را دقیقاً رعایت کنید، به عنوان مثال عدم لمس و فشار دادن به منطقه ابرو، دوش گرفتن با اجازه پزشک و استفاده از داروهای تجویز شده.

عدم انجام فعالیت های شدید:

باید از انجام هرگونه فعالیت شدید مانند ورزش، شنا و تندرو برای حداقل ۴۸ ساعت پس از عمل خودداری کنید

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است؟

میکروبلیدینگ ابرو  یک راه حل ایده آل برای مشتریانی است که ابروهای نازک، کم پشت یا ناهموار دارند و به دنبال طبیعی ترین نتایج برای زیبایی ابروهای خود هستند.

با این حال، همه کاندیدای میکروبلیدینگ نیستند و عناصر مختلفی مانند وضعیت و سلامت پوست وجود دارد. میکروبلیدینگ برای مشتریانی با پوست نرمال و منافذ کوچک بسیار مناسب می باشد.

اشنایی با مزایا و مشکلات میکروبلیدینگ

 

وجود چربی در پوست می تواند باعث گسترش و ماندگار شدن رنگ میکروبلیدینگ شود، بنابراین هرچه پوست مشتری کمتر چرب باشد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

در این مقاله، ما دستورالعمل های بسیار دقیقی داریم که برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ است و چه کسی باید از میکروبلیدینگ اجتناب کند، صحبت می کنیم!

در مورت لیفت ابرو های چه می دانید؟ بری خرید صابون ابرو اینجا کلیک نمایید.

ابزارهای میکروبلیدینگ ابرو

ابزارهای میکروبلیدینگ ابرو

ابزارهای میکروبلیدینگ ابرو شامل:

دستگاه میکروبلیدینگ:

این دستگاه شامل برش‌های ریز و نوک‌های تیز است که برای برداشتن چندین نوک از پوست برای ایجاد خطوط نازک در ابرو استفاده می‌شود.

مارکر ابرو:

این ابزار شامل یک مارکر یا قلمی است که با استفاده از آن می‌توانید شکل و اندازه ابروی خود را مشخص کنید و به عنوان یک الگوی راهنما برای میکروبلیدینگ استفاده کنید.

مواد ضدعفونی کننده:

هرگاه که برشی در پوست صورت شما بزنید، باید از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید تا از عفونت پیشگیری شود. این مواد می‌توانند شامل الکل، پروکسید هیدروژن، کلرهگزیدین و غیره باشند.

کرم‌های تسکین دهنده:

بعد از عمل ممکن است پوست شما چند روز آبله و دردناک باشد. برای کاهش این تحریکات و درد، می‌توانید از کرم‌های تسکین دهنده مانند آلوئه ورا، کالندولا و چای سبز استفاده کنید.

خمیر پوست:

بعد از میکروبلیدینگ، برخی از مواد ممکن است در پوست شما جمع شوند. برای پاک کردن آنها، می‌توانید از خمیر پوست استفاده کنید که حاوی مواد خنثی کننده جمع شده است.

روش های میکروبلیدینگ ابرو

برخی از انواع روش‌های میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

میکروبلیدینگ با دستگاه قلم متحرک:

انجام عمل  با دستگاه قلم متحرک، قلمی کوچک با تیغه‌های نازک برای برش موهای ابروها استفاده می‌شود. تیغه‌های قلم بسیار نازک هستند و با حرکت دادن قلم روی ابروها، موهای اضافی و نامناسب به صورت دقیق و با دقت برش می‌خورند. این روش به دلیل دقت بالا و نتیجه‌ی طبیعی‌تر آن، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میکروبلیدینگ با دستگاه برش لیزر:

در میکروبلیدینگ با دستگاه برش لیزر، با استفاده از دستگاه لیزر، موهای اضافی و نامناسب ابرو به صورت دقیق و با دقت برش می‌خورند. این روش به دلیل دقت بالا و سرعت بیشتر، برای افرادی که به عنوان مشتریان درخواست می‌دهند که به سرعت شکل ابروهایشان بهبود یابد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میکروبلیدینگ با دستگاه برش الکتریکی:

در میکروبلیدینگ با دستگاه برش الکتریکی، از دستگاهی با تیغه‌های بسیار نازک و الکتریکی برای برش موهای ابرو استفاده می‌شود. این روش برای برش موهای ابرو به کار می‌رود و با دقت بالا و نتیجه‌ی طبیعی‌تر آن، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که انتخاب روش مناسب برای میکروبلیدینگ ابرو باید با توجه به ویژگی‌های شما و شکل ابروهای شما انجام شود. در غیر این صورت، ممکن است شکل و شمایل ظاهری ابروهای شما به شکل غیرطبیعی و نامطلوبی تغییر کند. همچنین، پس از انجام میکروبلیدینگ، باید به طور مرتب از ابروهای خود مراقبت کنید .

درباره تقویت ابروها چه می دانید این مطلب را حتما بخوانید.

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

هزینه میکروبلیدینگ ابرو با توجه به ابزار به کار گرفته شده و همینطور روش پیاده سازی ان متفاوت است .البته در نظر بگیرید که هر مرکز و سالن زیبایی متد ها و روش های خود را دارد و بسته به میزان تخصص فرد میکروبلیدینگ کار این قیمت متغیر است اما به صورت کلی قیمت میکروبلیدینگ ابرو حدودا 2300000 تا 2600000 تومان متغیر است.

رنگ میکروبلیدینگ ابرو

رنگ میکروبلیدینگ ابرو برای هر فردی متفاوت است و باید با توجه به رنگ پوست و رنگ موهای طبیعی شما انتخاب شود. علاوه بر این، رنگ باید با رنگ چشم و سبک زندگی شما نیز سازگار باشد.

رنگ ها به دو دسته پایه تقسیم می‌شوند:

رنگ های سرد:

این رنگ ها در حدود 30 درصد از موارد استفاده می‌شوند و شامل رنگ های خاکستری، خاکستری مشکی، خاکستری قهوه ای و خاکستری بنفش می‌شوند. این رنگ ها برای پوست های سرد و معمولاً با چشمان آبی یا سبز مناسب هستند.

رنگ های گرم:

این رنگ ها در حدود 70 درصد از موارد استفاده می‌شوند و شامل رنگ های قهوه ای، قهوه ای مسی، قهوه ای طلایی و بنفش می‌شوند. این رنگ ها برای پوست های گرم و معمولاً با چشمان قهوه ای یا خاکستری مناسب هستن

جدول مقایسه میکروبلیدینگ ابرو و فیبروز ابرو:

در این قسمت به مقایسه میکروبلیدینگ ابرو با فیبروز ابرو میپردازیم:

معیارهامیکروبلیدینگ ابرو
روش اجراتاتوی نیمه دائمی ابرو با استفاده از تیغ
هدف از اجراافزایش شکل، پرتراکمی و تعریف ابرو
مدت زمان اثر برداری1-3 سال، بسته به نوع پوست و مراقبت های دوره ای پس از اجرا
درد و تحملمعمولا دارای درد و ناراحتی ملایمی هنگام اجرا است
ریسک هاخطر عفونت، حساسیت، خط و خش و عدم رضایت از نتیجه
هزینههزینه می‌تواند بین 2300000 تا 2600000 تومان باشد، بسته به مکان و تجربه تکنسین ابرو.
معیارهافیبروز ابرو
شرایطبزرگ شدن بافت فیبروز در منطقه ابرو که باعث ضخیم شدن و نداشتن الاستیسیته می‌شود
هدف از اجرابیماری پزشکی نیست، اما می‌تواند مشکلات زیبایی و عملکردی ایجاد کند
مدت زمان اثر برداریدائمی است مگر اینکه با روش های پزشکی درمان شود
درد و تحملمی‌تواند دردناک باشد، بسته به شدت آن
ریسک هامی‌تواند باعث مشکلاتی مانند ایجاد اختلال در شکل ابرو، از دست دادن موهای ابرو و مشکلات بینایی شود
هزینههزینه بسته به علت اصلی و گزینه های درمانی متفاوت است

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

فرق بین میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن

ویژگی‌هامیکروبلیدینگ ابرومیکروپیگمنتیشن
نوع روشروشی غیردائمیروشی دائمی
مدت زمان6 تا 8 هفتهتقریباً 3 تا 4 سال
نحوه انجامبا استفاده از جلوه‌های نوریبا استفاده از جایگزینی رنگ طبیعی با رنگ دائمی
اثرات جانبیخطاهای احتمالی در اجرای روشاحتمال بروز حساسیت و تحریک پوست
دوره تعمیراتنیازی به تعمیرات نیستنیاز به تعمیرات پس از چند سال استفاده دارد
قیمتهزینه کمتری داردهزینه بیشتری دارد

همانطور که مشاهده می‌کنید، میکروبلیدینگ ابرو یک روش غیردائمی است که با استفاده از جلوه‌های نوری اجرا می‌شود. این روش 6 تا 8 هفته به طول می‌انجامد و احتمال خطاهای اجرای روش وجود دارد. از طرفی، میکروپیگمنتیشن یک روش دائمی است که با استفاده از جایگزینی رنگ طبیعی با رنگ دائمی اجرا می‌شود. این روش تقریباً 3 تا 4 سال طول می‌انجامد و احتمال بروز حساسیت و تحریک پوست وجود دارد. همچنین، پس از چند سال استفاده نیاز به تعمیرات دارد و هزینه بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ ابرو دارد.

میکروبلیدینگ مردانه

میکروبلیدینگ مردانه

میکروبلیدینگ ابرو به عنوان یک روش پرطرفدار در زمینه زیبایی ابروست ، که برای  زنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در سال‌های اخیر، ابروهای مردانه نیز به عنوان یک مد روز در جامعه مورد توجه واقع شده‌اند. با این حال، میکروبلیدینگ ابرو مردانه باید به صورت کاملاً متفاوتی از زنان انجام شود. این امر به دلیل این است که مردان ابرویی کمتری نسبت به زنان دارند و احتمال ایجاد خطا در فرایند میکروبلیدینگ بیشتر است.

از مزایای میکروبلیدینگ ابرو مردانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایجاد ابرویی طبیعی تر و زیباتر:

میکروبلیدینگ ابرو مردانه به شما این امکان را می‌دهد که ابرویی طبیعی تر و زیبا تری داشته باشید. با ایجاد خطوط نازکی در ابرو، می‌توانید شکل ابروی خود را تغییر دهید و آن را بهتر به چهره‌ی خود بسپارید.

رفع مشکلات ابرویی:

اگر ابروی شما کمتر از حد نرمال است یا به دلیل پاک کردن بیش از حد به شکل مناسبی رشد نمی‌کند، میکروبلیدینگ ابرو مردانه می‌تواند به شما کمک کند تا ابرویی کاملاً طبیعی و زیبا داشته باشید.

عدم نیاز به آرایش:

با انجام میکروبلیدینگ ابرو مردانه، دیگر نیازی به استفاده از محصولات آرایشی برای ترمیم و شکل دادن به ابرو نیست. این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه محصولات آرایشی می‌شود.

راحتی و سرعت در انجام:

میکروبلیدینگ ابرو مردانه به سرعت و با راحتی انجام می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان ابروهای مورد نظر خود را داشته باشید

تفاوت میکروبلیدینگ ابرو در زنان و مردان

تفاوت‌های میکروبلیدینگ ابرو مردانه و زنانهمیکروبلیدینگ ابرو مردانهمیکروبلیدینگ ابرو زنانه
تعداد موهای ابروکمتر از زنانبیشتر از مردان
شکل و اندازه ابروپهن تر و کمی مربع شکلباریک تر و به شکل کمان
میزان نیاز به خطوط برشیبیشترکمتر
نوع تکنیک استفاده شدهتکنیک‌های خاص برای مردانتکنیک‌های خاص برای زنان
مدت زمان درمانبیشترکمتر
نیاز به ترمیمکمتربیشتر

میکروبلیدینگ ابرو خوبه؟

برای پاسخ به این سوال که ایا میکروبلیدینگ ابرو خوبه؟ یا نه باید به صورت کلی بگوییم که

استفاده ازاین روش به عنوان یک روش زیبایی‌سازی برای بهبود شکل و حجم ابروها می‌تواند خوب باشد، اما برای هر فردی نتایج متفاوتی خواهد داشت.

در برخی از موارد، ممکن است این روش به نحوی انجام شود که نتایج ناامید کننده باشد ولی در موارد دیگر نتایج بسیار خوب و طبیعی ایجاد می‌شود.

بنابراین، برای اینکه بتوان بهترین نتیجه را از این روش به دست آورد، بهتر است از یک متخصص زیبایی و آرایشی با تجربه استفاده کنید و از قبل و بعد از عمل نکات بهداشتی را رعایت کنید.

عوارض میکروبلیدینگ

  • دقت کنید که اگر میکروبلیدینگ اشتباه انجام شود، نمی توان به راحتی آن را پوشاند. اگر این اتفاق بیفتد، فرد احتمالاً هزینه های اضافی را برای جبران عوارض و اصلاح طرح عیب دار متحمل خواهد شد. بهترین راه برای اطمینان از این که کار شما به درستی انجام می شود یا خیر، معاینه توسط متخصص زیبایی و موسسه ای است که فرد در نظر دارد میکروبلیدینگ را انجام دهد

عوارض میکروبلیدینگ

  • از آنجایی که میکروبلیدینگ پوست را می شکافد، خطر جدی برای انتقال بیماری های عفونی از جمله HIV و عفونت های پوستی باکتریایی وجود دارد. ابزار غیراستریل و سایر تجهیزات از جمله خطرات اصلی برای انتقال عفونت می باشند. ضروری است که تمام تجهیزات قبل از شروع عمل استریل شوند تا از هرگونه عارضه عفونی جلوگیری گردد.
  • در حالی که واکنش های آلرژیک به رنگدانه های آلی مورد استفاده برای این روش نادر است، ممکن است که برای هر کسی رخ دهد. بنابراین، مهم است که از متخصص زیبایی بپرسید که از چه نوع رنگدانه ای استفاده می کند و چگونه آلرژی را کنترل می کند.
  • فردی که دارای اعتبار از انجمن میکروپیگمنتیشن یا انجمن متخصصان آرایشی دائمی باشد، احتمالاً اعتبار و آموزش بیشتری در زمینه آرایش دائمی یا میکروبلیدینگ دارد. پس باید فرد درستی را انتخاب کنید.

آموزش میکروبلیدینگ ابرو

مراحل خاص آموزش میکروبلیدینگ ابرو می تواند بسته به برنامه و مربی متفاوت باشد، اما در اینجا برخی از مراحل کلی معمولاً شامل می شود:

قبل از دوره آموزشی:

ممکن است قبل از شروع آموزش، هنرجویان ملزم به تکمیل کارهای قبل از دوره مانند تماشای فیلم های آموزشی یا خواندن مطالب آموزشی باشند تا با تکنیک و اصطلاحات میکروبلیدینگ آشنا شوند.

آموزش کلاس درس:

آموزش معمولاً با آموزش کلاس شروع می شود، جایی که مربی اصول اولیه میکروبلیدینگ ابرو، از جمله روش های ایمنی، تجهیزات و مواد، تئوری رنگ، و تکنیک های شکل دادن به ابرو را پوشش می دهد.

نمایش زنده:

مربی سپس یک نمایش زنده از تکنیک این دوره را انجام می دهد و به هنرجویان نشان می دهد که چگونه قلم میکروبلیدینگ را به درستی در دست بگیرند، ضربات مو مانند ایجاد کنند و رنگدانه را اعمال کنند.

تمرین دستی:

پس از نمایش، دانش‌آموزان این فرصت را خواهند داشت که این تکنیک را روی پوست مصنوعی یا مدل‌های زنده تمرین کنند. مربی راهنمایی و بازخورد در مورد تکنیک خود ارائه می دهد تا به آنها کمک کند تا مهارت های خود را بهبود بخشند.

گواهینامه:

هنگامی که هنرجویان برنامه آموزشی را کامل کردند، ممکن است از آنها خواسته شود که در یک آزمون کتبی و/یا عملی برای نشان دادن دانش و مهارت های خود شرکت کنند. در صورت قبولی در آزمون، گواهی پایان کار یا گواهی میکروبلیدینگ دریافت می کنند که می توانند از آن برای بازاریابی خدمات خود استفاده کنند.

مشاوره با مشتری:

بسیاری از برنامه های آموزشی مشاوره با مشتری را نیز شامل می شود که شامل ارزیابی نوع و رنگ پوست مشتری، بحث در مورد شکل ابروی مورد نظر آنها و تعیین بهترین رنگ و تکنیک برای استفاده برای نیازهای فردی آنها می شود.

دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی:

مراقبت‌های بعدی مناسب برای حصول اطمینان از بهترین نتایج از میکروبلیدینگ ضروری است، بنابراین بسیاری از برنامه‌های آموزشی شامل بخشی در دستورالعمل‌های مراقبت‌های پس از آن هستند. این شامل دستورالعمل‌هایی برای شستن و مرطوب کردن ابروها، اجتناب از فعالیت‌های خاصی است که می‌تواند بر روند بهبودی تأثیر بگذارد، و در صورت لزوم، برنامه‌ریزی یک قرار ملاقات انجام دهید.

بازاریابی و مهارت های تجاری:

علاوه بر جنبه های فنی میکروبلیدینگ، برخی از برنامه های آموزشی مهارت های بازاریابی و تجاری مانند برندسازی، بازاریابی رسانه های اجتماعی و استراتژی های قیمت گذاری را نیز پوشش می دهند. این می تواند به دانش آموزان کمک کند تا بازاریابی  میکروبلیدینگ خود را ایجاد کنند و مشتریان بیشتری را جذب کنند.

پشتیبانی مداوم:

پس از تکمیل برنامه آموزشی، هنرجویان ممکن است به پشتیبانی مداوم از مربی یا سایر متخصصان در صنعت دسترسی داشته باشند. این می تواند شامل برنامه های مربیگری، جوامع آنلاین و فرصت های آموزش مداوم باشد.

آموزش مداوم:

برای به روز ماندن با آخرین روندها و تکنیک های میکروبلیدینگ ابرو، بسیاری از متخصصان این صنعت از طریق کارگاه ها، کنفرانس ها و سایر برنامه های آموزشی به آموزش خود ادامه می دهند. برخی از برنامه‌های آموزشی ممکن است دوره‌ها یا کارگاه‌های پیشرفته را برای کمک به دانش‌آموزان در ادامه پیشرفت و یادگیری مهارت‌های جدید ارائه دهند.

به طور کلی، آموزش این دوره شامل ترکیبی از آموزش های کلاسی، تمرین عملی، و آموزش و پشتیبانی مداوم برای کمک به دانش آموزان برای تبدیل شدن به متخصصان میکروبلیدینگ ماهر است.

به خاطر داشته باشید که طول و شدت برنامه تمرینی بسته به برنامه و مربی می تواند متفاوت باشد. برخی از برنامه‌ها ممکن است فرصت‌های آموزشی یا مربیگری بیشتری را برای کمک به دانش‌آموزان برای ادامه بهبود مهارت‌های خود پس از آموزش اولیه ارائه دهند.

برای یک مجموعه جدید از ابروهای میکروبلید شده به چند جلسه نیاز دارم؟

مجموعه جدید ابروهای ” Microbladed” به دو نوبت نیازمند است تا تکمیل شود. تکنیک و هنر میکروبلیدینگ بسیار ظریف است و به همین دلیل نیاز به دو بار تمدید دارد تا اطمینان حاصل شود که تمام ضربه ها به طور مساوی از رنگدانه اشباع شده اند. نوبت دوم تمدید مکمل نامیده می شود و 2 الی 3 جلسه در فواصل 4 تا 6 هفته‌ای نیاز است. هفته پس از اولین طراحی، بعد از نشستن رنگدانه ها در پوست انجام می شود. در این تجدید مکمل، هنرمند هر گونه ایراد مورد نیاز را درست و اطمینان حاصل می کند که هر خط تار مو دارای رنگ یکنواخت است.

چگونه از ابروهای میکروبلیدینگ جدید خود نگهداری کنم؟

برای حفظ تازگی و طراوت رنگ، پس از طرح اولیه، تمدید سالانه را توصیه می کنیم. محو شدن طبیعی در اثر عوامل خارجی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین عوامل داخلی مانند تجزیه تدریجی رنگدانه ها به دلیل متابولیزه شدن آن از سیستم بدن اتفاق می افتد. هر کس می تواند روند محو شدن را به طور متفاوتی تجربه کند و این به نوع پوست و سبک زندگی بستگی دارد.

کلام آخر

هدف میکروبلیدینگ ایجاد یک ابرو پر و زیبا با ظاهر طبیعی برای افرادیست که از مدل ابروهای خود رنج می برند. نتایج می‌توانند بین یک تا دوسال سال، و گاهی اوقات حتی بیشتر، باقی بمانند.

کیفیت ابروها به کیفیت کار آرایشگر شما بستگی دارد که لزوم انتخاب یک متخصص زیبایی دارای مجوز و ماهر را تاکید می کند. هنگامی که پوست بهبود یافت،

فرد می تواند از ابروهای خود محافظت کند و با استفاده از کرم ضد آفتاب روی ناحیه میکروبلیدینگ، از محو شدن رنگ جلوگیری کند.

برخی از افراد ممکن است 4 تا 8 هفته پس از عمل، برای نهایی کردن ابروها نیاز به تمدید داشته باشند. پس از آن، تمدید کردن ممکن است پس از حدود یک سال یا طبق دستور متخصص زیبایی انجام شود. پس اگر به دنبال ابروهای طبیعی و زیبا هستید، حتما میکروبلیدینگ ابرو را امتحان کنید.

سوالات متداول در مورد میکروبلیدینگ ابرو

سوالات معمول در مورد میکروبلیدینگ ابروپاسخ‌های مربوطه
چگونه میکروبلیدینگ ابرو انجام می‌شود؟ ابتدا ابروها با مداد و خطوطی دقیق شکل‌دهی می‌شوند و سپس با استفاده از سوزن‌های ریز تزریق مواد رنگی در پوست ابرو صورت می‌گیرد.
آیا میکروبلیدینگ ابرو برای افرادی که دارای پوست حساس هستند، مناسب است؟برای افرادی که دارای پوست حساس هستند مناسب نیست.
چند جلسه برای میکروبلیدینگ ابرو نیاز است؟تعداد جلسات مورد نیاز  به میزان پوست و نیازهای هر فرد متفاوت است، اما به طور معمول 2 تا 3 جلسه در فواصل 4 تا 6 هفته‌ای نیاز است.
آیا میکروبلیدینگ ابرو دردناک است؟ ممکن است باعث درد و تحریک پوست شود، اما با استفاده از کرم‌های بی‌حسیت‌کننده، تسکین بخش‌های موضعی و یا یخ‌گیری موضعی می‌توان این عوارض را کاهش داد.
چه موادی در میکروبلیدینگ ابرو استفاده می‌شود؟ از مواد رنگی و پیگمنت‌های طبیعی مانند هندی، کاکائو، آلوئه ورا و مواد معدنی استفاده می‌شود.
پس از میکروبلیدینگ ابرو، چگونه مراقبت کنیم؟ نیاز به مراقبت ویژه از پوست ابرو و جلوگیری از شستشوی زیاد و تماس با آب تا حداقل 24 ساعت وجود دارد.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *