لمینت ابرو

روش های بسیار زیادی برای ارایش ابروها وجود دارد که ابروها را پر تر ضخیمتر و پرپستر نشان دهد.علاوه بر تمامی روش های دائمی و نیمه دائمی که در زمینه ارایش ابرو وجود دارد لمینت ابرو بسیار محبوب بوده و به خاطر روش انجام ان مورد علاقه بسیاری از افراد است.

فهرست مطالب

لمینت ابرو چیست؟

لمینت ابرو یکی از روش های آرایش ابرو است که آن ها را پرتر و پهن تر نشان می دهند .عمل لمینت ابروها را صاف و در خشان و پر نشان می دهد.

یک روش ساده و موثر برای ایجاد شکل و ترتیب در ابروهای خود است و به شما این امکان را می‌دهد تا در هر زمانی از ابروهایی زیبا و منظم بهره‌مند شوید.

در این روش از سوزن و رنگ خبری نیست.این ترند برای افرادی مناسب است که ابروهای نازکی دارند و یا نامرتبند و فضای خالی بین آنها زیاد است.عمل لمینت ابرو یک روش نیمه دائمی است.

در واقع با ایجاد انعطاف پذیری و بالا کشیدن ابرو ها با استفاده از حلال شیمیایی ابرو ها را مرتب کرده و آن ها را به شکل دلخواه حالت می دهد.

بعد از این مرحله زمانی که ابروها مرتب شدند یک حلال فیکس کننده برای ثابت ماندن ابرو ها مورد استفاده قرار میگیرد.

مراحل لمینت ابرو

در روش لمینت ابرو از یک ژل خاص استفاده می‌شود که به سرعت خشک می‌شود و ابروها را صاف و براق می‌کند.

مراحل لمینت ابرو

در زیر، مراحل انجام لمینت ابرو به صورت مفصل شرح داده شده است:

۱. شستشوی ابرو: قبل از هر چیز، باید ابروهای خود را با آب ولرم و صابون شستشو داده و از اجزای آن خوب خشک کنید.

۲. طراحی ابرو: پس از شستشو، باید شکل ابروهای خود را طراحی کنید. اگر ابروهای شما خالی یا ناهموار هستند، می‌توانید با استفاده از قلم چشم، یک خط مرجع برای شروع طراحی بکشید.

۳. انتخاب رنگ: بعد از طراحی شکل ابرو، باید رنگ مناسب برای آنها انتخاب شود. بهتر است از رنگی استفاده کنید که با رنگ موهای شما هماهنگ باشد.

۴. اعمال ژل لمینت: بعد از آماده‌سازی، ژل لمینت را بر روی ابروهای خود اعمال کنید و با استفاده از برس خاصی که با کیت لمینت ارائه می‌شود، ابروها را به سمت بالا بردارید.

۵. خشک کردن: بعد از اعمال ژل لمینت، باید ابروهای خود را در دمای اتاق به طور کامل خشک کنید.

۶. پاک کردن اضافی: بعد از خشک شدن، می‌توانید هر بخش اضافی از ژل لمینت را با استفاده از پنبه پاک کنید.

۷. نگهداری: برای نگهداری ابروهای لمینت شده، از آب، محصولات شوینده قوی و حتی دمای بالا خودداری کنید.
لمینت ابرو

»»سر بزنید : زیبایی ابرو

مزایای لمینت ابرو

لمینت ابرو یک روش زیبایی‌شناسی است که به شما کمک می‌کند تا ابروهایی زیبا و ترتیب داده‌شده داشته باشید. در زیر، برخی از مزایای لمینت ابرو را برای شما بیان می‌کنیم:

ایجاد شکل و ترتیب در ابروها:

با لمینت ابرو، می‌توانید شکل و ترتیب دقیقی در ابروهای خود ایجاد کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا ابروهایی زیبا و منظم داشته باشید.

ماندگاری طولانی:

لمینت ابرو معمولاً تا ۴ تا ۶ هفته ماندگاری دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا برای مدت طولانی از ابروهای زیبا و ترتیب داده‌شده خود لذت ببرید.

عدم نیاز به استفاده از مواد آرایشی روزانه: با لمینت ابرو، شما نیازی به استفاده از مواد آرایشی روزانه برای ترتیب دادن ابروهای خود ندارید. این روش به شما این امکان را می‌دهد تا در طول روز از ابروهای خود لذت ببرید بدون این که نیاز به تغییر شکل و ترتیب آن‌ها داشته باشید.

عدم نیاز به اصلاح ابرو:

با لمینت ابرو، شما نیازی به اصلاح ابروهای خود ندارید. این روش به شما این امکان را می‌دهد تا در هر زمانی از ابروهای خود لذت ببرید بدون اینکه نیاز به اصلاح آن‌ها داشته باشید.

معایب و عوارض لمینت ابرو

این عمل نیز مانند سایر عمل های زیبایی عوارض خاص خود را دارد.بیشترین نگرانی که در مورد لمینت وجود دارد التهاب پوست پلک است چرا که نازک ترین و ظریف ترین ناحیه بدن است.عوارض دیگر شامل :

 • ورم پوست
 • سرخی
 • خارش پوست
 • التهابات پلک

کسانی که دچار التهابات پوستی می شوند، به افرادی که پوست حساسی دارند و دچار اگزما می شوند یا آکنه دارند توصیه نمی شود.

در زمان عمل لمینت ممکن است در اثر وارد شدن مواد شیمیایی به چشم اسیب های جدی به چشم شما وارد میشود.

مراقبتهای قبل و بعد از انجام عمل

مراقبت های قبل از لمینت ابرو:

 •  استفاده از محصولات آرایشی و مراقبتی حاوی روغن و چربی خودداری کنید.
 •  پاک کردن ابروها با آب ولرم استفاده کنید تا آبرسانی به ابروها افزایش یابد.
 •   استفاده از مواد ابروکشی و ماسکارا خودداری کنید.
 •  بهتر است از خوردن مواد حاوی قند، چای و قهوه اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از لمینت ابرو:

 •  از آب خنک برای شستشوی صورت استفاده کنید.
 • بهتر است 24 ساعت بعد از عمل ابروها را خشک نگه دارید و به ان دست نزنید. از محصولات آرایشی و مراقبتی حاوی روغن و چربی استفاده نکنید.
 •  از خوردن مواد حاوی قند، چای و قهوه برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت خودداری کنید.
 •  نباید ابروها را بشویید

لمینت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

پاسخ به این سوال که لمینت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟ بستگی به عوامل مختلفی دارد که عبارتند از:

نوع مواد مورد استفاده:

نوع مواد استفاده شده برای لمینت ابرو، تأثیر بسزایی بر ماندگاری آن دارد. معمولاً موادی مانند پراکسید هیدروژن، پروتئین و ویتامین برای لمینت ابرو استفاده می‌شوند که مدت ماندگاری ابروهای لمینت شده را تا ۴ تا ۶ هفته افزایش می‌دهند.

نوع پوست:

نوع پوست شما نیز بر ماندگاری لمینت ابرو تأثیر می‌گذارد. افرادی با پوست چربتر، ممکن است ماندگاری آن‌ها کمتر از افرادی با پوست خشکتر باشد.

عوامل محیطی:

عوامل محیطی مانند آب و هوا، تعرق، شستشوی صورت و … نیز می‌توانند بر ماندگاری لمینت ابرو تأثیرگذار باشند.

استفاده از محصولات مراقبتی:

استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت از ابروهای لمینت شده، می‌تواند به ماندگاری آن‌ها کمک کند.

در مورد مدت زمان ماندگاری لمینت ابرو، باید گفت که معمولاً ماندگاری آن تا ۴ تا ۶ هفته است. اما باید توجه داشت که مدت زمان ماندگاری لمینت ابرو بستگی به عواملی که گفته شد و همچنین نوع مواد استفاده شده دارد. همچنین، برخی افراد ممکن است بر اساس نوع پوست و شرایط مختلف، ماندگاری بیشتری از لمینت ابرو بدست آورند.

هزینه لمینت ابرو

هزینه لمینت ابرو به طور معمول در هر منطقه و با توجه به شرایط مختلف متفاوت است و نمی‌توان به صورت دقیقی برای هزینه آن قیمت قطعی تعیین کرد. اما در اینجا به شما می‌گوییم که در ایران، هزینه لمینت ابرو معمولاً در حدود ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. البته باید گفت که بیشترین هزینه برای لمینت ابرو، در شهرهای بزرگ و با سرویس دهی با کیفیت تر ممکن است بیشتر از این باشد.استفاده مواد اضافی مانند تینت ابرو نیز روی قیمت تاثیرگذار است.

به علاوه، هزینه لمینت ابرو ممکن است بسته به محل سرویس دهی، تجهیزات و مواد مورد استفاده تغییر کند. در برخی موارد ممکن است به علاوه هزینه‌هایی مانند مراجعه مجدد برای تعمیرات و نوسازی‌های لازم، مبلغی به شما اضافه شود.

همچنین، باید در نظر داشت که بهتر است از سرویس‌های با کیفیت و متخصص برای لمینت ابرو استفاده کنید تا نتیجه بیشتری بدست آورید. چون در صورتی که از سرویس‌های شایسته استفاده نکنید، ممکن است نتیجه نهایی نامطلوب باشد و نیاز به تعمیرات و نوسازی‌های دوباره داشته باشید که هزینه بیشتری را برای شما به همراه دارد.

جایگزین لمینت ابرو

روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. چند مثال از این روش‌ها عبارتند از:

تاتو ابرو: تاتو ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو، یک روش دائمی برای ارتقای ظاهر ابرو است. در این روش، رنگ مورد نظر روی پوست ابرو حک می‌شود و به دوام بیشتری نسبت به لمینت ابرو می‌انجامد.

بافت ابرو: این روش با استفاده از ابروی مصنوعی که به صورت دستی بافته شده، به دست می‌آید. بافت ابرو، به چشم طبیعی به نظر می‌رسد و ماندگاری بیشتری نسبت به لمینت ابرو دارد.

کرم رنگی: با استفاده از کرم‌های رنگی، می‌توانید رنگ ابرو خود را به صورت موقت تغییر دهید. این روش نسبتاً سریع و آسان است و ماندگاری آن تا چند روز است.

پودر ابرو: پودر ابرو یک روش ساده و غیردائمی برای تغییر شکل و رنگ ابرو است. با استفاده از این روش، می‌توانید تاثیرات جذابی را بر روی ابروهای خود ایجاد کنید.

مواد رایج مورد استفاده برای لیفت ابرو :

مواد لیفت بسیاری برای آرایش ابرو ها وجود دارد که در اینجا چند نمونه را نام بردیم:

لیفت با نخ:

لیفت ابرو با نخ

لیفت با نخ یک روش غیرجراحی است که از نخ های قابل حل برای بلند کردن ابروها استفاده می کند. نخ ها در زیر پوست قرار می گیرند و سپس محکم کشیده می شوند تا پوست و بافت بلند شوند. با گذشت زمان، نخ ها حل می شوند و کلاژن تازه تشکیل شده از لیفت پشتیبانی می کند.

بوتاکس:

لیفت ابرو با بوتاکس

بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی است که به عضلات پیشانی تزریق می شود تا به طور موقت آنها را فلج کند. این باعث شل شدن ماهیچه ها می شود که به ابروها اجازه می دهد تا بالا بیایند. بوتاکس یک راه حل موقت است و نتایج آن معمولاً حدود چهار تا شش ماه باقی می ماند.

لیفت سنتی:

لیفت سنتی

جراحی سنتی لیفت ابرو شامل ایجاد برش هایی در امتداد خط مو یا بالای ابروها است. سپس جراح ماهیچه‌ها و بافت‌ها را تغییر مکان می‌دهد تا ابروها را به حالت جوان‌تری بلند کند. هنگامی که ابروها در موقعیت مورد نظر قرار گرفتند، پوست اضافی برداشته شده و برش ها بسته می شوند.

لیفت آندوسکوپی:

لیفت ابرو با اندوسکوپی

لیفت آندوسکوپی ابرو یک روش جراحی کم خطرتر است که شامل ایجاد برش های کوچک در پوست سر است. سپس جراح یک آندوسکوپ، یک لوله کوچک و نازک با دوربینی که به آن متصل است، از طریق برش ها وارد می کند. دوربین به جراح اجازه می دهد تا ماهیچه ها و بافت هایی را که نیاز به تغییر موقعیت دارند ببیند و از ابزارهای کوچکی برای بلند کردن ابروها استفاده می کند.

هر کدام از این مواد مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب مواد برای لیفت ابرو معمولاً به نیازهای فردی بیمار و تخصص جراح بستگی دارد. بسیار مهم است که با یک جراح زیبایی دارای مجوز مشورت کنید تا مشخص کنید کدام ماده برای شرایط شما مناسب است.

لمینت ابرو در خانه

لمینت ابرو

راه اول

ابتدا با پاک کننده های اطراف ابرو و ارایش را تمیز می کنیم بهتر است با یک فوم ضد عفونی کننده این کار انجام بشه.

با استفاده از مواد لیفتینگ و یک براش سیلیکونی یکبار مصرف می توانید ابروها را به سمت بالا لیفت کنید.

(این روش می تواند با چسب نیز انجام شود).

حالا با استفاده از سلفون روی ابروها را به مدت 15 دقیقه می پوشانید.

در مرحله سوم سلفون ها را به آرامی از روی ابرو ها بردارید

با یک دستمال بدون پرز ابروها رو پاک کنید تا هیچ اثری از مواد روی ابرو ها نباشد .سپس با یک براش تمیز ابروها را براش کنید .

حالا با کرم فیکساتور براش رو اغشته کرده و ابروها رو فرم دهید.(معمولا در جهت بالا و کمی مایل)

دوباره روی ابروها را به مدت 15 دقیقه با سلفون می پوشانیم و مواد رو با دستمال پاک می کنیم.

(الان پولک تارهای ابرو باز شده است و بهترین زمان برای گزاشتن رنگ برای ابروها است .)

نوبت بوتاکس ابرو میرسد که به لش بوتاکس گفته می شود.که روی ابروها مالیده میشود و باعث نرمی و صافی و فر نشدن ابروها میشود که دوباره مراحل قبل تکرار می شود .

و در مرحله اخر نوبت به اغشته کردن ابرسان به ابروهاست و بعد از مدت زمان 20 دقیقه دوباره مواد رو پاک کرده و براش کنید.

راه دوم

نکته : با استفاده از ژل آلوورا یا کتیرا نیز می توانید ابرو ها را لیفت و لمینت کنید. ابتدا با یک گوش پاک کن مقداری از ژل های را روی ابرو بکشید سپس با یک براش یا اسپولی ترجیحا سیلیکونی ابروها با به صورت مایل لیفت کنید.

میتوانید از چسب مژه ای برای این کار استفاده کنید. البته بعضی از محلول های خاص اسفاده می کنند.

لمینت ابرو با صابون ابرو

 

صابون ابرو یک محصول محبوب برای آرایش ابرو است که می تواند به پرپشت شدن و فرم دادن به ابروها کمک کند. این کار با فرم دادن به موهای ابرو و قرار دادن آنها در جای خود با ظاهری طبیعی کار می کند.

برای ایجاد جلوه لمینت ابرو با استفاده از صابون ابرو، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

با تمیز کردن ابروها با یک پاک کننده ملایم شروع کنید تا هرگونه کثیفی یا چربی را از روی پوست و موهای ابرو پاک کنید.

ابروهای خود را به آرامی با برس یا قرقره ابرو بکشید تا به جدا شدن و توزیع یکنواخت موها کمک کنید.

با یک برس اسپولی مرطوب، مقدار کمی صابون را روی ابروهای خود با حرکتی به سمت بالا و جارو کنید. روی موهایی که باید بلند شوند و فرم داده شوند تمرکز کنید.

در صورت تمایل از یک برس صاف یا زاویه دار برای شکل دادن به قسمت جلویی ابرو و قوس استفاده کنید.

از انگشت خود برای فشار دادن و صاف کردن ابروهای خود برای نگه داشتن و وضوح بیشتر استفاده کنید.

اجازه دهید ابروهایتان چند دقیقه در هوا خشک شوند و در حین خشک شدن آنها را به آرامی در جای خود بکشید.

مزیت انجام لمینت ابرو با صابون ابرو

این است که ماندگاری طولانی مدتی ایجاد می کند که می تواند توهم ابروهای پرتر و مشخص تر را ایجاد کند. معمولاً صابون‌های ابرو نسبت به روش‌های سنتی لمینت ابرو ارزان‌تر و زمانبرتر هستند و می‌توان آن‌ها را در خانه و بدون نیاز به ابزار یا محصول خاصی انجام داد.

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که صابون ابرو یک راه حل دائمی نیست و در نهایت اثر آن در طول روز محو خواهد شد. علاوه بر این، صابون ابرو ممکن است برای همه مناسب نباشد، به خصوص کسانی که پوست حساسی دارند یا به برخی از مواد تشکیل دهنده صابون حساسیت دارند. بنابراین، بهتر است ابتدا از پچ تست استفاده کنید و قبل از استفاده از صابون ابرو یا هر روش زیبایی دیگر با یک متخصص مشورت کنید.

ابزار کاربردی در لمینت ابرو

ابزار های لمینت ابرو

وسایل مورد نیاز برای انجام عمل به شرح زیر است:

 • میکروبراش و براش مخصوص لمینت ابرو
 • محلول لمینت: این جزء کلیدی فرآیند است و اغلب با استفاده از یک اپلیکاتور برس کوچک استفاده می شود.
 • قیچی ابرو: این قیچی ها به شما این امکان را می دهند که موهای سرگردان یا رشد بیش از حد را قبل یا بعد از فرآیند لمینیت کوتاه کنید و به داشتن ظاهری براق تر کمک می کند.
 • مداد یا پودر ابرو: از این مدادها می توان برای پرکردن هر ناحیه پراکنده یا ایجاد یک شکل برجسته تر و برجسته تر ابرو پس از تکمیل فرآیند لمینیت استفاده کرد.
 • برس مخصوص لمینت ابرو
 • ضد عفونی کننده برای پوست و مو ابروها
 • سیلر یا چسب مخصوص برای ابروها
 • لوسیون فر کننده و کراتین
 • نوار پلاستیک مخصوص برای پوشاندن ابروها
 • گوش پاک کن جهت تمیز کردن ابروها .
 • تینت یا رنگ مخصوص برای رنگ کردن و پر کردن حجم ابروها تا حالت بگیرند
 • مواد تثبیت کننده ابرو

ابزار های بهداشتی فرد لمینت کار

 • دارای روپوش سفید
 • کلاه پارچه ای یکبار مصرف
 • ظرف فلزی مخصوص
 • خلال دندان
 • گوش پاک کن
 • حوله یکبار مصرف
 • میکروبراش
 • پنبه و پد سیلیکونی
 • شانه فلزی لیفت ابرو

مراحل آموزش لمینت ابرو

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید در طول آموزش لمینت ابرو یاد بگیرید:

آناتومی و بیولوژی ابرو:

این شامل یادگیری در مورد چرخه رشد مو، انواع مختلف مو، و نحوه تعیین شکل مناسب برای هر مشتری بر اساس ساختار صورت آنها است.

دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی:

از آنجایی که در طول فرآیند لمینیت با مواد شیمیایی کار می کنید، یادگیری پروتکل های ایمنی مناسب و اقدامات بهداشتی برای جلوگیری از آلودگی، تحریک پوست یا واکنش های آلرژیک بسیار مهم است.

محصولات و ابزار:

لمینت ابرو به محصولات و ابزار خاصی مانند محلول لیفتینگ، سرم باندینگ، لوسیون ثابت کننده و موم های فرم دهنده نیاز دارد. آموزش در مورد مارک های مختلف، کیفیت و نحوه استفاده ایمن از آنها به شما آموزش می دهد.

مراحل رویه:

شما یاد خواهید گرفت که چگونه مشتری را آماده کنید، محصولات را اعمال کنید و ابروها را برای رسیدن به نتیجه دلخواه فرم دهید. این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه شکل طبیعی ابروی مشتری را ارزیابی کنید، در مورد بهترین تکنیک تصمیم بگیرید و از تقارن در برنامه اطمینان حاصل کنید.

توصیه های مراقبت پس از درمان:

مراقبت های پس از درمان برای طولانی شدن نتایج و حفظ سلامت موهای ابرو ضروری است. توصیه های مناسب مراقبت های بعدی شامل پرهیز از آب در 24 ساعت اول، استفاده از محصولات ملایم و مسواک زدن روزانه ابروها است.

عیب یابی:

در برخی موارد ممکن است فرآیند لمینت طبق برنامه پیش نرود و نتیجه نهایی انتظارات مشتری را برآورده نکند. در طول آموزش، یاد خواهید گرفت که چگونه هر مشکلی را که ممکن است ایجاد شود شناسایی و اصلاح کنید.

به طور کلی، آموزش لمینت ابرو شما را برای حرفه ای آماده می کند که نیاز به خلاقیت، توجه به جزئیات و حرفه ای بودن دارد. با یادگیری تکنیک ها و تفاوت های ظریف خدمات، می توانید راه حل های ایمن و موثر را به مشتریان ارائه دهید و مجموعه مهارت های خود را در صنعت زیبایی افزایش دهید.

 سوالات متداول

۱. لمینت ابرو چیست؟

یک فرایند زیبایی است که در آن ابروها با استفاده از یک ژل خاص لمینت شده و به شکلی براق و جذاب تبدیل می‌شوند. این فرایند برای بهبود شکل و ظاهر ابروها و پوشش دادن به مشکلاتی مانند ریزش، ناهمواری، رنگ کم و… انجام می‌شود.

۲. چقدر زمان لمینت ابرو طول می‌کشد؟

معمولاً حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. این زمان ممکن است به تعداد ابروها، شکل آنها و مهارت اپراتور بستگی داشته باشد.

۳. آیا لمینت ابرو درد دارد؟

خیر، لمینت ابرو درد نمی‌کند. این فرایند بسیار ساده و بدون درد است و معمولاً بدون استفاده از بیهوشی انجام می‌شود.

۴. آیا پس از لمینت ابرو می‌شود برای مدتی آرایش چشم نزدیکی داشت؟

بله، پس از لمینت ابرو، می‌توانید برای مدتی آرایش چشم خود را نزدیک به ابرو قرار دهید. اما بهتر است برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از لمینت ابرو، از سایه چشم یا ماسکارا استفاده نکنید.

۵. آیا پس از لمینت ابرو باید مراقبی خاصی داشت؟

بله، پس از عمل باید از آب، محصولات شوینده قوی و دمای بالا خودداری کنید. همچنین، برای نگهداری از ابروها ، می‌توانید از یک قلم ابرو استفاده کنید تا شکل آنها را حفظ کنید.

سخن پایانی

شرکت بیوتی 8 با ارائه این مطلب در زمینه لمینت ابرو سعی دارد در راستای افزایش آگاهی شما در زمینه آرایش ابرو قدم کوچکی بردارد. امیدواریم در این مهم مارا حمایت کنید.

 

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *